Tere kõik armsad Terviseteraapia jälgijad!

Juba mõnd aega on olnud talvist vaikust, kuid alanud aastal on meil mitmeid põnevaid tegevusi plaanis.Igakuiselt plaanivad meie Terviseteraapia spetsialistid jagada teiega mõningaid raamatusoovitusi, mis on meid kuidagi puudutanud ja võiksid teilegi huvi pakkuda. 

📖 JAANUARI RAAMATUSOOVITUS 📖

Neljapäeval, 26.aprillil, tasub jälle kõigil oma raadiod Vikerraadio sagedusele keerata, sest kell 10.00 algavas Huvitaja saates on Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll, et sel korral rääkida täiskasvanute sportimisest ja toitumisest. Vikerraadiot saab veebis kuulata siit: https://vikerraadio.err.ee/821386/huvitaja
 
Hea sissejuhatus teemasse on eelmisel nädalal, 17.aprillil, Tervise Arengu Instituudi poolt välja antud liikumispüramiid, mis annab ette liikumissoovitused täiskasvanutele. TAI ise on uudises teatanud: "Veerand Eesti täiskasvanutest on füüsiliselt täiesti passiivsed, soovituslikus mahus ehk vähemalt 30 minutit päevas liigub vaid 7 protsenti täiskasvanutest."

12.aprillil käis Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll Vikerraadio Huvitaja saates rääkimas lastest ja spordist. Lisaks oli saates külas ka veel toitumisnõustaja Külli Holsting. 
 
Koos saatejuhi Krista Taimega arutleti selle üle, millised on laste sportimisharjumused, kuidas neid tekitada, miks on sport laste ajutegevusele hea, kuidas reguleerida laste toitumist ja veel paljustki muust. Laste sportimise juures on oluline meeles pidada, et lapse liikumis- ning söömisharjumused saavad alguse kodust. Väga raske on lapsel minna trenni, kui vanem jääb koju diivanilne telerit vaatama või toituda tervislikult, kui valikud on kesised. 

19.aprill toimus iga aastane Eesti Koolipsühholoogide Liidu üldkoosolek, millest võttis ka osa Terviseteraapia psühholoog Annaliis Tiidus. Seekordne kohtumine toimus Tartus Ülikooli psühholoogia instituudis. Tartu Ülikool on psühholoogia instituudiga tagasi Näituse tänaval aastat 2013. Maja on Eesti psühholoogia õpetamise mõistes olulise tähendusega, nimelt pidas selles majas Tartu ülikooli esimesed psühholoogia loengud Immanuel Kanti õpilane Gotlieb Benjamin Jäsche aastal 1802.

Üldkoosolekul käsitleti lisaks tavapärastele aasta kokkuvõttele ning juhatuse koosseisu valimisele ka teisi olulisi teemasid. Nimelt on sügisel muutumas Põhikooli ja gümnaasiumi seadus ja selle arengutest oli meile rääkimas Haridus-ja teadusministeerimumist Piret Liba. Koolipsühholoogide poolt on tehtud mitmeid muudatus ettepanekuid, mille menetlemine võtab aega. Kõik olulised küsimused siiski veel vastuseid ei saanud, seega toimub HTM-I ja juhatuse vahel veel koostöö kohtumisi.

Uue kuu alguses on meil teile hea meel tutvustada kõige uuemat Terviseteraapia laps(e)nõustajat Karolat. Karolal on juba peaaegu 3 aastane kogemus väikelastega. Ta on töötanud individuaalselt ning ka grupis, viimati väikelaste päevahoius. Lisaks lastele, on Karolal kokkupuuteid ka täiskasvanutega, mis teeb temast meie meeskonna asendamatu liikme. Peamised teemad, mille puhul võiks meie uue nõustaja Karola poole pöörduda: lapse öised nutmised, raskused söömisega, lapse tujumuutused jne. Karolaga ühenduse saamiseks kirjutage palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
 
Soovime Karolale kindlat meelt ning jõudu-jaksu uuel tööpostil!

Lehekülg 1 / 3

© 2018 Terviseteraapia OÜ