Traditsioonidest ja tavadest kevadpeallinnas Türi

Terviseteraapia spetsialistid on oma EV100 kingitused üle andnud. Esimene kingitus sai perede ette toodud 10.aprillil Türi Põhikoolis, kus psühholoog ja pereterapeut Annaliis Tiidus rääkis traditsioonidest ja rituaalidest, mis perekonnas esinevad. Laupäevasel päeval oli koolitust kuulama tulnud kümmekond inimest.
 
Kõigepealt püüdis Annaliis avada traditsioonide mõiste, mis võiks olla inimeste ja põlvkondade vahel toimiv ajaloolise materjali suuline või eekuju najal edasi andmine. Tavadel on meie peredes erinevaid funktsioone- aidata meil indentifitseerida end perekonnana, säilitab tasakaalu meie pres, pakub turvatunnet ning aitavad toime tulla elus ette tulevate muutustega.
 
Koolitusel tekkis põnev arutelu selle üle, kas ja kuidas saavad traditsioonid toetada perekonnas järglaste saamist ja nende iseseisvaks eluks ettevalmistada. 
 
 
Annaliis rääkis ka sellest, millised on pere arengufaasid McGoldrick’i (2005) teooria järgi. Peres esinevad kriisid on traditsioonide tähenduses olulisteks mõisteteks, sest need annavad perele võimaluse luua uusi või kohandada olemasolevaid perekonna kombeid.  
 
Kõigil meil on oma kogemus perekondlike traditsioonidega ja oli meeldiv näha, kuidas kuulajad kaasa mõtlesid ning julgesid oma arvamusega kaasa rääkida. Kõige põnevamad arutelud tekkisid perekonna defineerimise ja traditsioonide tähtsuse teemadel. Lisaks küsis ka üks kuulaja, kas ja kuidas riik meie perede traditsioonde mõjutab. 
 
Aitäh kõikidele, kes kohale tulid ja kaasa mõtlesid!
© 2018 Terviseteraapia OÜ