Neljapäeval, 26.aprillil, tasub jälle kõigil oma raadiod Vikerraadio sagedusele keerata, sest kell 10.00 algavas Huvitaja saates on Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll, et sel korral rääkida täiskasvanute sportimisest ja toitumisest. Vikerraadiot saab veebis kuulata siit: https://vikerraadio.err.ee/821386/huvitaja
 
Hea sissejuhatus teemasse on eelmisel nädalal, 17.aprillil, Tervise Arengu Instituudi poolt välja antud liikumispüramiid, mis annab ette liikumissoovitused täiskasvanutele. TAI ise on uudises teatanud: "Veerand Eesti täiskasvanutest on füüsiliselt täiesti passiivsed, soovituslikus mahus ehk vähemalt 30 minutit päevas liigub vaid 7 protsenti täiskasvanutest."

19.aprill toimus iga aastane Eesti Koolipsühholoogide Liidu üldkoosolek, millest võttis ka osa Terviseteraapia psühholoog Annaliis Tiidus. Seekordne kohtumine toimus Tartus Ülikooli psühholoogia instituudis. Tartu Ülikool on psühholoogia instituudiga tagasi Näituse tänaval aastat 2013. Maja on Eesti psühholoogia õpetamise mõistes olulise tähendusega, nimelt pidas selles majas Tartu ülikooli esimesed psühholoogia loengud Immanuel Kanti õpilane Gotlieb Benjamin Jäsche aastal 1802.

Üldkoosolekul käsitleti lisaks tavapärastele aasta kokkuvõttele ning juhatuse koosseisu valimisele ka teisi olulisi teemasid. Nimelt on sügisel muutumas Põhikooli ja gümnaasiumi seadus ja selle arengutest oli meile rääkimas Haridus-ja teadusministeerimumist Piret Liba. Koolipsühholoogide poolt on tehtud mitmeid muudatus ettepanekuid, mille menetlemine võtab aega. Kõik olulised küsimused siiski veel vastuseid ei saanud, seega toimub HTM-I ja juhatuse vahel veel koostöö kohtumisi.

Uue kuu alguses on meil teile hea meel tutvustada kõige uuemat Terviseteraapia laps(e)nõustajat Karolat. Karolal on juba peaaegu 3 aastane kogemus väikelastega. Ta on töötanud individuaalselt ning ka grupis, viimati väikelaste päevahoius. Lisaks lastele, on Karolal kokkupuuteid ka täiskasvanutega, mis teeb temast meie meeskonna asendamatu liikme. Peamised teemad, mille puhul võiks meie uue nõustaja Karola poole pöörduda: lapse öised nutmised, raskused söömisega, lapse tujumuutused jne. Karolaga ühenduse saamiseks kirjutage palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
 
Soovime Karolale kindlat meelt ning jõudu-jaksu uuel tööpostil!

12.aprillil käis Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll Vikerraadio Huvitaja saates rääkimas lastest ja spordist. Lisaks oli saates külas ka veel toitumisnõustaja Külli Holsting. 
 
Koos saatejuhi Krista Taimega arutleti selle üle, millised on laste sportimisharjumused, kuidas neid tekitada, miks on sport laste ajutegevusele hea, kuidas reguleerida laste toitumist ja veel paljustki muust. Laste sportimise juures on oluline meeles pidada, et lapse liikumis- ning söömisharjumused saavad alguse kodust. Väga raske on lapsel minna trenni, kui vanem jääb koju diivanilne telerit vaatama või toituda tervislikult, kui valikud on kesised. 

Türil toimunud “Traditsioonid ja nende tähtsus perekonnale” koolituse järel andis Terviseteraapia psühholoog ja pereterapeut Kristel Päll põhjaliku intervjuu kohalikule maakonnalehele “Järva Teataja” (refereeritud), kus ta selgitab, kuidas peretava mõjutab karistamist või laste haigust, aitab perekonda peaülesannete täitmisel ja kellel on millegi püsiva loomisel suurem sõnaõigus.

Intervjuus tuleb juttu sellest, kuidas Türi kohalik aktiivne pereema pereterapeutide EV100 üleskutset Facebookis nägi ja Terviseteraapia spetsialistidega ühendust võttis, et tasuta koolitus traditsioonidest just Järvamaa inimesteni võiks jõuda.

Avaldatud küsitluses arutleb Kristel perekonna mõiste üle, milles tegelikult ei ole ühte kindlat vastust. Kristel toob intervjuus välja, et: „Oluline on see, kuidas inimene perekonda defineerib ja kuidas perekond iseennast defineerib. Eesti perekonnaseaduses ei ole samuti perekonna kirjeldust välja toodud. Mitmed meelelahutusasutused on loonud oma raamistiku perekonna mõiste kohta, kehtestades sissepääsuna perepileti. Näiteks Tallinna loomaaed on piiritlenud, et pere on kaks täiskasvanut ja kuni kolm last vanuses kuni 17 aastat“. Ning ka selle üle, mis võiks olla perekonna tavad, kuidas need sünnivad ja kes saab olla ühe perekondliku traditsiooni algatajaks.

Lehekülg 1 / 3

© 2018 Terviseteraapia OÜ