IMG 4044 📖 NOVEMBRI RAAMATUSOOVITUS 📖 IMG 4049

 “Nii palju tundeid. Mida nad kõik tähendavad?” autorid Jennifer Moore-Mallinos ja Gustavo Mazali

 

Tõeline kaamos on jõudnud me maale. Ilmselt ei ole kellegi tundeid ja tujud sellest pilkasest pimedusest puutumata jäänud. Seekordne raamatusoovitus on pärit küll lasteraamatute riiulist, kuid ükski täiskasvanu ei peaks sellest mööda vaatama. Novembrikuu raamatusoovitus käitleb 44 erinevat tunnet, millest lugeda, mõelda ja arutleda. 

 

IMG 3795 📖 OKTOOBRI RAAMATUSOOVITUS 📖 image.jpeg

 “Ajust ja arust” autor Jaan Aru

Oktoober on esimene tõsine sügiskuu, mil väljas on juba üsna pime ning sombune, inimesed on oma suvise rütmi välja vahetanud pigem tavapärase töörütmi vastu. Lisaks keeratakse ka oktoobris kella, mis on palju arutelu pakkunud. Käesolev raamat ei räägi küll kella keeramise mõjust, kuid kirjeldab Jaan Arule omases veidi humoorikas, põnevas ja tavalisele lugejale piisavalt arusaadavas keeles meie aju funktisoneerimisest. Huvitav lugemine pimedatel õhtutel igal juhul.

 

 

IMG 3211

TÄNA, 3.septembril käis Terviseteraapia psühholoog ja Sensoa lipusüsteemi koolitaja Kristel Päll külas Vikerraadio Huvitaja otsesaates, kus koos saatejuht Krista Taimega arutati laste ja noorte seksuaalkäitumise teemadel.

Arutelu all oli peamiselt küsimus- Mis on seksuaalkäitumises eluterve ja loomulik, mis aga sobimatu või lausa lubamatu? Tihti on vanemad ja õpetajad segaduses ega tea, kuidas reageerida, millal reageerida ja millal mitte. On olemas juhend laste ja noorte seksuaalkäitumise hindamiseks - Sensoa Lipusüsteem.

Saade on järelkuulatav Vikerraadio kodulehelt: https://vikerraadio.err.ee/1126102/huvitaja-laste-ja-noorte-seksuaalkaitumine-ja-kasvatus

 

 

 

image0 copy

 📖 SEPTEMBRI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “Kui koolis on halb” autor Mare Leino

Uus kooliaasta on alanud. Uue kooliaasta esimene kuu on jõudnud poole peale. Me väga loodame, et õpilaste koolirõõm püsib kauem kui esimene kuu või esimene aasta või esimene kooliaste. Olles aga ise töötanud koolis, siis Terviseteraapia spetsialistid teavad, et on õpilasi, kes kahjuks juba esimese koolinädala lõpuks teatavad kodus, et kool on nõme ja nemad sinna enam ei lähe. Seekordne raamatusoovitus on just mõeldes seesugustele õpilastele, et neid ehk veidi rohkem mõista.

IMG 3158Peale pikka suvepuhkust käis Terviseteraapia psühholoog Kristel Päll Vinni Perekodus läbi viimas üht uut põnevat koolitust. Koolitus sai toimuma koostöös meie hea partneri MTÜ VAITER töökate spetsialistidega.

 

Koolituse teemaks oli laste ja noorte seksuaalsus. Käsitlemise alla tulid teemad nagu laste areng läbi Sigmund Freudi teooria, kiindumussuhe ja kiindumushäire, seksuaalsus, seksuaalharidus, väärkohtlemine. Ja kogu koolituse krooniks oli väga praktiline, Eestis aina enam kasutust leidev Lipusüsteem.

 

 

Lehekülg 1 / 5

© 2018 Terviseteraapia OÜ