Laste sportimisest ja toitumisest raadiosaates “Huvitaja"

12.aprillil käis Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll Vikerraadio Huvitaja saates rääkimas lastest ja spordist. Lisaks oli saates külas ka veel toitumisnõustaja Külli Holsting. 
 
Koos saatejuhi Krista Taimega arutleti selle üle, millised on laste sportimisharjumused, kuidas neid tekitada, miks on sport laste ajutegevusele hea, kuidas reguleerida laste toitumist ja veel paljustki muust. Laste sportimise juures on oluline meeles pidada, et lapse liikumis- ning söömisharjumused saavad alguse kodust. Väga raske on lapsel minna trenni, kui vanem jääb koju diivanilne telerit vaatama või toituda tervislikult, kui valikud on kesised. 
 
Saates räägiti pikemalt ka laste kehalise kasvatuse tundidest, mis peaks olema koolipäeva jooksul see meeldiv tund, kuhu lapsed tavad minna ja saavad end liigutada. Kurb tõdemus on aga see, et tihti leitakse võimalused kehalise kasvatuse tundi hoopis mitte minna. Selle taga võib olla mitmeid põhjuseid- näiteks jäävad kehalise kasvatuse tundides konfliktsed situatsioonid lahendamata, millega minnakse tundi ning liikumistund saab endale külbe ebameeldiva emotsiooni, või on tunnis liialt palju võistluslikkust või liialt kõrged normid, milleni laste füüsilised võimed ei ulatu. 
 
Saatejuht uuris ka külalistelt, millised saavad olla lihtsad soovitused, mida esimese asjana võiks teha. Kristel tõi välja, et üle Eesti on palju korras ja ilusaid terviseradu, mis on kõikidele kasutajatele tasuta ning perekond võiks võtta õhtul 30min, et minna kõik koos jalutama, soovikorral jooksma või võimalusel ratastega sõitma ja rääkida omavahel päevasündmustest. 
 
Põnev uudis on siin seegi, et juba varsti, 26.aprillil, on Kristel Päll raadios tagasi ning jututeemaks on täiskasvanud ja sportimine ja toitumine. 
 
© 2018 Terviseteraapia OÜ