Liikumispüramiid- liikumissoovitused täiskasvanutele

Neljapäeval, 26.aprillil, tasub jälle kõigil oma raadiod Vikerraadio sagedusele keerata, sest kell 10.00 algavas Huvitaja saates on Terviseteraapia psühholoog, pereterapeut ja sporditreener Kristel Päll, et sel korral rääkida täiskasvanute sportimisest ja toitumisest. Vikerraadiot saab veebis kuulata siit: https://vikerraadio.err.ee/821386/huvitaja
 
Hea sissejuhatus teemasse on eelmisel nädalal, 17.aprillil, Tervise Arengu Instituudi poolt välja antud liikumispüramiid, mis annab ette liikumissoovitused täiskasvanutele. TAI ise on uudises teatanud: "Veerand Eesti täiskasvanutest on füüsiliselt täiesti passiivsed, soovituslikus mahus ehk vähemalt 30 minutit päevas liigub vaid 7 protsenti täiskasvanutest."
 
TAI koostatud liikumispüramiid on graafiline mudel, mis näitab, kui palju ja kuidas tuleks nädalas olla kehaliselt aktiivne, et see oleks tervisele kasulik. Liikumispüramiidil on füüsilised tegevused jaotatud neljaks korruseks. Kõige alumise korruse moodustab liikuv eluviis, millest peaks koosnema suurem osa meie igapäeva tegevustest, sellele järgneb aeroobsed tegevused, jõu-, venitus- ja tasakaalu harjutused ning püramiidist kõige väiksema osa moodustavad istuvad tegevused. 
 
 
Vaata järgi, millisest liikumisest koosneb sinu päev.
 
 
Pilt: Tervise Arengu Instituut
© 2018 Terviseteraapia OÜ