Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #1

 Tere kõik armsad Terviseteraapia jälgijad!

Juba mõnd aega on olnud talvist vaikust, kuid alanud aastal on meil mitmeid põnevaid tegevusi plaanis.Igakuiselt plaanivad meie Terviseteraapia spetsialistid jagada teiega mõningaid raamatusoovitusi, mis on meid kuidagi puudutanud ja võiksid teilegi huvi pakkuda. 

📖 JAANUARI RAAMATUSOOVITUS 📖

“Lapse ajukeskne kasvatus”
Daniel J.Siegel, MD & Tina Payne Bryson, PhD

Kõik lapsevanemad teavad, et lastega on kõige enam vaja kannatlikkust. Ning kõik lapsevanemad teavad sedagi, kuidas lapsed suudavad meie kannatlikkuse proovile panna. Kui olukord läheb emotsionaalseks, siis lülitub sisse meie automaatne mõtlemine ja me käitume nii nagu me oleme seda alati teinud. Sama ka laste kasvatamisega. Pahatihti ei too antud lähenemine soovitud tulemust ja oleme alguses jälle tagasi. 

Käesolev raamat aitab lapsevanematel, aga ka teistel lastega tegelevatel inimestel mõista, milline on ühe väikese inimese ajuehitus ning kuidas saame meie, täiskasvanud, toetada parimal viisil lapse arengut just aju tasandil. Raamatus on praktilisi võtteid ja soovitusi, kuidas toime tulla laste jonnihoogudega, kuidas lastega rääkida, kuidas neid rahustada, kuidas neid suunata õigeid valikuid tegema. Lisaks ka juhised, kuidas aidata lastel õppida kasutama enda ratsionaalset ning analüütilist mõtlemist, et tulla toime suurte ja tugevate tunnetega. Raamat käsitleb eelkõige väikelaste arengut ja käitumist, kuid neid võtteid saab kasutada ka vanemate laste peal. 

Raamatus on teaduslik lähenemine ajule, kuid praktiline lähenemine reaalsetele olukordadele. Meie julgeme raamatut soovitada ja katsetada, sest sellest lähenemisest lähtuvad paljud lastepsühholoogid oma töös! Lisaks on raamat kirjutatud lihtsasti loetavalt.

 

© 2018 Terviseteraapia OÜ