Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #4

IMG 2116 📖 APRILLI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “UNISED MUINASJUTUD” kirjastus Felistella

Terviseteraapia aprillikuine raamatusoovitus on mõeldud lastele ja vanematele, ehk kõigile, kes õhtuti uinuvad. Me veedame veel endiselt eriolukorra tõttu suure osa ajast toas ning lisaks läheb õhtuti aina valgemaks, mis võib mõjutada ka laste uinumist. Käesolev raamat võiks olla abiliseks teie õhtustes unerituaalides. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 IMG 2118

Raamat algab lausega: "Kallid emad, isad, vanavanemad, samuti kõik teised, kelle jaoks lapse magamasaamine on igaõhtune probleem!". Seega võiks see raamat olla igas kodus, kus lapsed õhtuti uinuvad.

Käesolevas raamatus on 13 psühholoogilist muinasjuttu. See tähendab, et kõik esitatud lood on paraja pikkusega, rõõmsad ja positiivsed, tuttavad ja etteaimatava lõpuga, rahulikud, kuid piisavalt tähelepanu haaravad, sisaldades ka teatud määral maagijat ja võlukunsti. Nendes muinajsuttudes ei ole kurjasid võõrasemasid, lapsi söövaid nõidasid, põrsaid ja lambaid tagaajavaid hunte ega pahasid vaime. Me leiame, et igasugune muinasjutt on ju tegelikult hea ning veel parem, kui seda lastele ette loetakse, lihtsalt loeteltud tegelasi sisaldavate juttude jaoks on olemas teine aeg ja koht kui õhtune uinumine.

 

Meie psühholoogidena peame väga oluliseks, et alates sünnist kujundaksid lapsevanemad oma võsukestele kindlad rutiinid ja rituaalid, mis aitavad kaasa lapse arengule ning tekitavad lapses piisava turvatunde. Seetõttu on õhtused unerutiinid päeva väga oluline osa, et lapsed õpiksid isesesivalt uinuma, ei kardaks pimedust ega üksinust ja suudaksid rahulikult magada terve öö. Lisaks, raamatute õhtune ettelugemine aitab kaasa lapse keelelisele arengule ning toetab lugemisharjumuse tekkimist juba väga varajasest lapsepõlvest. 

IMG 2119

 

© 2018 Terviseteraapia OÜ