Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #5

image0

 

 

 

📖 MAI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “TUGEV AJU. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad” autor Anders Hansen

Käes on mai. Riiklikud eriolukorra piirangud on leevenud, ilmad on läinud ilusamaks ning loodetavasti olete hakanud järjest rohkem oma aega värskes õhus veetma. Terviseteraapia maikuu raamatusoovitus ongi sellest, et aidata lugejal aru saada, kui palju positiivseid mõjusid on liikumisel meie ajule ning seeläbi innustada lugejat ka rohkem liikuma. 

 

 

 

 

 

 

Raamatu autor Anders Hansen on Rootsi psühhiaater, kes on kirjutanud mitmeid populaarteaduslike raamatuid. Lisaks on temalt ilmunud enam kui 2000 artiklit teadusuuringutest ja ravimitest erinevates teadusväljaannetes. Seega autor on väga teadlik sellest, mida ta kirjutab.

Ilmselt kõik teavad, et kaalu langetamiseks on liikumine parim vahend. Kuid kui paljud teavad, et liikumist on eelkõige vaja meie ajule? Raamat annabki ülevaate erinevatest teadusuuringutest, mis kõik toetavad väidet, et liikumine on meie ajule parim, mida inimene teha saab. Käesolev teos toob välja, kuidas liikumine aitab meie aju vananemist aegulastada või lausa pidurdada, kuidas liikumine aitab ATH diagnoosiga inimestel (sh lastel) oma eluga paremini toime tulla, millist rolli mängib liikumine depressiooni ravis ning kuidas on omavahel seotud loovus ja liikumine. Aga toob välja ka selle, kuidas mõjub ajule liialt palju liikumist. Põnev fakt, mis raamatust välja tuleb on ka see, et liikumine on oluliselt tõhusam ajutreening kui sudokud või ristsõnade lahendamine! Hoolimata, et on tutvustatud väga palju teadusuuringuid, on raamat kirjutatud üsna lihtsasti ja kiiresti loetavalt. Ka omajagu muhelemist pakub see raamat.

Raamatus on ka eraldi välja toodud juhised, milline liikumine kui palju just parimat tulemust ühe või teise aspekti toetamiseks annab. Näiteks: "Aju arvestab iga sinu sammu! Parem on liikuda 30 minutit kui 5, aga ka 5 minutit läheb arvesse. Tee seda, mis sinu meelest on tore!"

Meie soovitame raamatut lugeda igaühel, olenemata vanusest, soost, elukutsest, tervislikust seisundist. Nagu raamatu autorgi ütleb, siis aju on universumi kõige võimsam organ, mis alustab oma tööd sündimise hetkel ning lõpetab meie viimase hingetõmbega. Seega ei ole kunagi liiga vara ega ka liiga hilja alustada liikumisega regulaarselt. 

Meie soovime kõigile omalt poolt kuhjaga liikumist ja rõõmu liikumisest, et püsida õnnelikud ning terved!

image2 image3

© 2018 Terviseteraapia OÜ