Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #6

107375727 408774950017159 1757503390886077036 n

 

 

📖 JUUNI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “Eluterve kärgpere käsiraamat” autor Katrin Saali Saul

Suvi on saanud tõeliselt mõnusa hoo sisse, mis tähendab, et võimalikult palju tuleks viibida vabas õhus, teha asju, mis pakuvad naudingut ning varuda kuhjaga energiat. Suvine aeg tähendab ka puhkuseid, nii ka meil. Seega on suvised raamatusoovitused veidi kuu lõikes nihkes, kuid olemata need ei jää. Terviseteraapia juunikuu raamatusoovitus on sellest, kuidas enda kärgpere võimalikult hästi toimima saada, millega arvestada ja millele tähelepanu pöörata. Kärgpere on nüüdseks juba üsna tavaline perekonna vorm meil Eestis, kuid see ei tähenda, et see oleks kuidagi lihtsam. Pigem vajab kärgpere eest hoolitsemine teinekord rohkemgi pigutust. Loodetavasti on meie raamatusoovitusest teile tuge.

 
Seekordseks raamatu soovituseks on kogenud perekonna psühhoterapeudi Katrin Saali Sauli kirjutatud raamat „Eluterve kärgpere käisraamat”.
Pereterapeutidena kohtame erinevaid suhtemustreid ning perekonna tüüpe, mistõttu on oluline märgata ja abistada ka neid pere ja paarissuhte mudeleid, mis on justkui klassikalisest mudelist eristuvad. Kärgpered ja suhted nende see on üks sagedasemaid teemasid, millega aktiivses töös kokku puutume.
 
Raamatu autor toob välja, et sõnapaar "eluterve kärgpere" kõlab sageli vastuolulisena või suisa moraali alustalade kõigutamisena. Kuid ometi on näited edukast koostoimimisest palju. Raamatus on mitmeid näpunäiteid kuidas on võimalik seda saavutada ning kuidas võiks välja näha üks edukalt toimiv kärgpere. Sest väljakutseid sedasorti suhte ja peremudelis leidub ohtralt. Raamatus arutleb autor kuidas toimida pärast lahkuminekut nii, et lapsed võimalikult vähe haiget saaksid? Kuidas harutada ja panna toimima vanade ja uute partnerite omavahelisi suhteid?
 
107696391 322697475792226 325838741624869682 nTegemist on väga praktiliste ning lihtsasti mõistetavate näpunäidetega laste valutuma toimimise ja mõistmise saavutamiseks. Raamatu alguses toob autor välja, et kogenud terapeudina kohtab ta sageli paare, kelle jaoks on suhte ning ka suhte arengu mõtestamine olnud täiesti uut laadi käsitlus, mistõttu peatub ta raamatu alguse poole ka suhte arengu faaside kirjeldamisel (põhjalikumalt saab aga faasidega tutvuda meie paari kuu taguse raamatu soovitusest K. Kaselt). Raamat on rikastatud mitmete eluliste näidetega kärgpere erinevate liikmete lähtekohast. Põnev lähtekoht ning näited on ka praeguseks täiskasvanud lapsed, kes on elanud kärgperes, ning nende peredünaamika mõtestamine.
 
Raamatu ideena jääb aga kõlama, et kärgpere oluliseks alustalaks on hea omada ülevaadet tekkinud olukorrast. Teadlik lähenemine ning olukorra mõtestamine annab kärgpere liikmetele ning ka uuele paarisuhtele palju uusi võimalusi ning olulist lisaväärtust.
NB! Ära ei ole unustatud ka vanavanemaid. Tegemist on kergestimõistetava ning kiirestikulgeva, kuid väga sisuka lugemisega.
Raamat oli kirjanduskonkursi BestSeller 2015 võidutöö aimekirjanduse kategoorias.
© 2018 Terviseteraapia OÜ