Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #7

bolton

 📖 JUULI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “Igapäevaoskused” autor Robert Bolton

Nii nagu lubatud, siis juulis jagame teiega lausa kahte raamatut. Teie ees on juulikuu raamatusoovitus "Igapäevaoskused", mis on väärt raamat, kust leib ajatuid juhiseid selle kohta kuidas ennast kehtestada, teisi kuulata ja konflikte lahendada.

Raamatus on välja toodud mitmeid olulisi teadmisi ja suhtlemisoskusi, mida igaüks võiks osata. Näiteks on kirjeldatud 12 enamlevinud suhtlemisbarjääri, kirjeldades läbi elavate näidete, kuidas need kahjustavad suhet, tekitades agressiivsust, kaitsesse tõmbumist või liigset sõltuvust. Nende asendamiseks pakub autor efektiivse kuulamise meetodeid, kehtestamist, konfliktilahendustehnikaid, mis kõik peaksid aitama hakkama saada ka emotsionaalselt laetud atmosfääris,

Tegemist on raamatuga, mis on paljude psühholoogiakursuste aluseks ning nii mõnegi lektori poolt kohustusliku kirjanduse hulka määratud. Samas on aga tegemist lihtsa ja mõistetava materjaliga, mida illustreerivad värvikad ja äratuntavad näited. Just selle raamatu praktilisuse tõttu on väga hea seda ka korduvalt kätte võtta ning aeg-ajalt endale põhilisi suhtlustõkkeid ja ka konfliktide lahendamise oskuseid meelde tuletada. 

Eesti keeles  on raamat küll viimastel aastatel olnud läbi müüdud, raamatukogudes raamatud teatud kogustes olemas, kuid küllaltki populaarsed ning sageli välja laenutatud. Seetõttu soovitame lugeda võimalused inglise keelset versiooni (people skills). Näiteks on võimalik seda ka e-raamatuna lugeda sellisest kohast nagu https://openlibrary.org/, kui seal ennast kasutajaks teha.

Mõnusat lugemist ja meeldivat suhtlemist!

© 2018 Terviseteraapia OÜ