Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #8

IMG 2892 copy

 📖 AUGUSTI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “Hoolides lapse enesehinnangust” autor Petra Krantz Lindgren

Augustikuine raamatusoovitus on justkui juulikuise raamatusoovituse jätkuks- nimelt on võimalik nüüd kõikidel lastevanematel lugeda selle kohta, kuidas oma igapäevaseid häid suhtlemisoskuste praktikaid panna oma lapse kasuks tööle. Raamat "Hoolides lapse enesehinnangust" räägib sellest, milliseid vigu lapsega suhtlemisel vanemad kipuvad tegema ning pakub sinna juurde ka koheselt lahendusi.

Raamat "Hoolides lapse enesehinnangust" keskendub täiskasvanutele, kes suhtlevad lastega. Kogu raamatu keskmes on lapse arengulised soovid ja vajadused. Tänu kohati humoorikale stiilile on raamatut lihtne ja päris vaimukas lugeda. Raamatu autor on Rootsi pereterapeut ja psühholoog, kes igapäevaselt koolitab lapsevanemaid erinevatel vanemlikel teemadel ning on ka ise lapsevanem. Seega ta teab, millest ta räägib. 

Sissejuhatuses kirjutasime, et käesolev raamat on justkui raamatu "Igapäevaoskused" jätkuks, seetõttu et ka "Hoolides lapse enesehinnangust" raamatus on välja toodud lapsevanemate näidetega, kuidas kasutatakse suhtlemistõkkeid, millised võiksid olla aktiivse kuulamise head praktikad jne. Lisaks sellele, nagu enamikes lapsevanematele mõeldud raamatus, on ka siin väga tähtsal kohal tähelepanekud ja soovitused, kuidas olla veel parem lapsevanem, kuid ära ei ole unustatud ka lapsevanema enda vajadusi. Seega ei ole see raamat mitte üksnes õpetav, vaid ka lapsevanemaid toetav.

Raamatus on väga palju näiteid, kus lugeja võib nii mõneski näites iseenda äta tunda. Ja raamatu lõpuosas on välja toodud tunnete sõnastik, et meil oleks võimalik oma emotsionaalset sõnavara laiendada, kui lihtsalt kasutada tundesõnu nagu hea, halb, rõõmus ja kurb. 

IMG 2894 copyIMG 2895 copy 

IMG 2898 copyIMG 2897 copy

© 2018 Terviseteraapia OÜ