Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #9

image0 copy

 📖 SEPTEMBRI RAAMATUSOOVITUS 📖

 “Kui koolis on halb” autor Mare Leino

Uus kooliaasta on alanud. Uue kooliaasta esimene kuu on jõudnud poole peale. Me väga loodame, et õpilaste koolirõõm püsib kauem kui esimene kuu või esimene aasta või esimene kooliaste. Olles aga ise töötanud koolis, siis Terviseteraapia spetsialistid teavad, et on õpilasi, kes kahjuks juba esimese koolinädala lõpuks teatavad kodus, et kool on nõme ja nemad sinna enam ei lähe. Seekordne raamatusoovitus on just mõeldes seesugustele õpilastele, et neid ehk veidi rohkem mõista.

Raamatu autor Mare Leino on Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi sotsiaalpedagoogika dotsent. Tema erialadeks on erivajadusega lapsed ja hälbiv käitumine, sotsiaalpedagoogika ja sotsioloogia, mis teeb temast kindlasti antud valdkonna eksperdi. "Kui koolis on halb" aitab lapsevanemal ning ka lapsega tegeleval spetsialistil, olgu selleks siis õpetaja, psühholoog, sotsiaapedagoog, terapeut vms, vaadata lapse probleemide põhjuseid veidi laiemalt. Autor ise on raamatu tutvustuses öeldnud, et "Hea lapsevanem on nagu detektiiv, kes pidevalt mõtiskleb oma lapse käitumise ja olemuse üle.".

Psühholoogidena me peame väga oluliseks, et lastega töötades, eriti keerulisemate juhtumite puhul, oleks kaasatud võrgustik, et oleks võimalik mõista last tervikuna. Käesolev raamat ongi teejuhiks nendes valdkondades, kus võib probleemi tuum või siis tuumad paikneda - on selleks arstlik diagnoos, temperamenditüüp, toitumine, lähedushäire, keskkond või hoopis midagi muud. Kindlasti on vaja vaadelda lapse käitumist ja olemust nii kodus, koolis, vabaaega veetes kui ka näiteks vanaema juures, sest vihjeid annab laps meile erinevatest kohtadest erinevalt. 

Raamat on küllaltki näitlikustav ja probleeme on püütud selgitada Madise näitel, kes on üks probleemne õpilane, keda võib leida igast koolist, kui mitte igast klassist. Tegu on ka üsna õhukese teosega, mistõttu läheb lugemine kiirelt ja tänu heale struktuurile on võimalik leida üles just see peatükk, mis parajasti kõige enam huvi pakub. Autor viskab õhku küsimusi ja väiteid ning raamatu lõpuosas annab neile ka omapoolsed vastused ning soovitused.

Meie omalt poolt soovime kõikidele lastevanematele kindlat meelt ja kannatlikkust, kui teie kõige kallimatel peaks muutuma koolis raskeks, et just teie saaksite olla oma lastele suurimaks toeks. Ning kui endal jääb mõtteid väheks, siis julgustame pöörduma ka abi saamiseks mõne spetsialisti poole.

image1image3 

 

© 2018 Terviseteraapia OÜ